K Vánocům patří stromečky, vločky i sněhuláci a jejich výroba je velmi jednoduchá.

Stromečky z odstřižků

Látky, které nám zbyly z jiného vánočního tvoření, nastříháme na proužky široké 1- 1,5 cm a dlouhé zhruba 10 cm. Budeme jich teď potřebovat zhruba 30. Když je trochu natáhneme, vidíte, že změní tvar, což vypadá zajímavě a nemusíme si lámat hlavu s tím, že nejsou všechny úplně stejné.

Stromečky z odstřižků
Stromečky z odstřižků
Zdroj: Prima FTV

Připravené proužky začneme postupně navazovat na menší větev a tím, že budou proužky jinak dlouhé, nahoře kratší, dole delší, vznikne nám během chvilky stromeček, na který nalepíme rolničky. Můžeme použít dřevěné korálky, popřípadě posprejovat sprejem se třpytkami…. Nakonec nalepíme na stužku, nebo nahoru připevníme provázek, abychom mohli zavěsit.

Sněhulák z klacíků

Zvolíme vrbové proutí, které nastříháme na délku podle nakreslené šablony a nalepíme je tavnou pistolí na základní klacík, nebo na dřívko od nanuku.

Sněhulák z klacíků
Sněhulák z klacíků
Zdroj: Prima FTV

Vločka z provázku

Provázky navazujeme na středové kolečko. Může to být proužek na klíče nebo kroužek na záclony. Podobné kroužky zakoupíme i ve výtvarných potřebách.

Vločka z provázku
Vločka z provázku
Zdroj: Prima FTV

Jak můžeme ozdoby využít

Vyrobené ozdoby můžeme použít na dozdobení zabalených dárků, přilepit jih na stuhu více a zavěsit je, po jedné jimi strojit stromeček, pokud je máme na stuze, můžeme ji uvázat kolem vázičky, dají se nalepit na vánoční přání…