Výrobky Fiskars jsou známé svou vysokou odolností a spolehlivostí. Řada nářadí Hardware by podle výrobců měla být ještě odolnější. Nás však zaujala především podoba a zpracování nástrojů a řada zabudovaných praktických vychytávek.

Do detailu vyladěné kladivo

Kladivo Hardware zaujme hned na první pohled, neboť má na sobě množství vizuálně netradičních prvků. Ty však neplní pouze estetickou funkci, ale jsou řadou praktických a funkčních vychytávek. Například oproti obyčejnému kladivu je u kladiva Hardware hlava spolu s první částí topůrka odlita z jediného kusu oceli. Tento způsob konstrukce chrání kladivo před nejčastějším způsobem poškození, tedy odlomením hlavy od násady. Díky této jednoduché vychytávce si můžete být jistí, že se vám kladivo při práci nezlomí.

Nářadí s kterým hravě zvládnete i tu nejnáročnější práci 2
Zdroj: Fiskars

Dalším zlepšením je odlehčení topůrka pomocí perforace. Hmotnost je tím elegantně snížena, přičemž největší razance a váha zůstává v hlavě kladiva. Samotný způsob perforace přitom není náhodný. Topůrko je vytvarováno do malé příhradové konstrukce, jakou známe například z jeřábů, mostů nebo třeba z Petřínské rozhledny, a tím zajišťuje celkovou pevnost a pružnost násady.

Drobným, ale velmi funkčním detailem je vybrání v hlavě kladiva. V kombinaci s magnetem slouží k tomu, abychom snadno zatloukli hřebík i na hůře dosažitelných místech.

Nůž a brousek v jednom

Efektivního řezání lze docílit pouze s kvalitním a řádně ostrým nožem. A právě v tomto bodě se výrobce Fiskars opravdu blýsknul. Nože Hardware totiž mají brousek integrovaný přímo v pouzdře, díky čemuž je neustále při ruce. Velmi mile nás překvapilo i to, že je brousek v pouzdře otočný, takže jej mohou přirozeně používat jak praváci, tak leváci.

Další velmi užitečnou vychytávkou u nožů je, že vrchní část rukojeti je přizpůsobena pro údery při potřebě hlubšího zářezu čepele do materiálu. Snadno tak vyhloubíte například do dřeva důlek, aniž byste násadu nože zdeformovali.

Nářadí s kterým hravě zvládnete i tu nejnáročnější práci 4
Zdroj: Fiskars

Sympatické je i to, že nože Hardware jsou určené nejen pro kutily, ale i pro profesionály. Vyrábějí se v několika různých designových provedeních (řemeslnický, zednický, tesařský, univerzální…), přičemž každý druh nože je přímo uzpůsoben pro daný druh činnosti.

Palice, co vás ochrání

Při prvním setkání s palicí Hardware jsme si všimli dvou věcí – perfektně sedne do ruky a je na svůj robustní vzhled poměrně lehká. Příjemného pocitu při úchopu je docíleno tím, že je topůrko ergonomicky tvarované. Dalším zajímavým prvkem je rozšířený konec topůrka, který brání vyklouznutí palice z rukou.

Jak ale tvůrci tohoto nástroje dokázali docílit relativně nízké hmotnosti? Hlava je z oceli, takže tam s odlehčením počítat nemůžeme. Navíc cílem palice je, aby měla při úderu co největší razanci, což zajišťuje především právě hmotnost hlavy. Zbývá tedy topůrko. A právě tam se skrývá kouzlo lehkosti. Tedy lépe řečeno v materiálu, z kterého je topůrko vyrobeno. Je jím speciálně pro tuto řadu nářadí vytvořený materiál Fiberglass, který je velmi lehký, ale zároveň odolný.

Nářadí s kterým hravě zvládnete i tu nejnáročnější práci 4
Zdroj: Fiskars

V neposlední řadě je bourací palice vytvořená s cílem zajistit při práci co největší bezpečí. Demoliční hlava má dva druhy úderné plochy. Kromě klasické široké plochy na jedné straně má i klínovou hlavu, která je speciálně vyvinuta tak, aby zajišťovala odklon případných úlomků drceného materiálu. Neznamená to sice, že můžeme zapomenout na ochranné pomůcky, ale efekt odklonění úlomků je opravdu příjemný a s palicí je proto radost pracovat.

Každý z nástrojů řady Hardware byl vyvinut pro těžkou práci a konstruktéři nezapomněli přidat nějakou tu vychytávku. Jestli vás tyto nástroje zaujaly, tak se můžete podívat na jejich podrobnější popis na stránky Fiskars Hardware.

ZDE soutěžte o 10 sad nářadí v hodnotě 5000 Kč od společnosti Fiskars

Soutěžit můžete do půlnoci 30. srpna 2017!

Herní řád zde 

Komerční sdělení.