Červené víno se skořicí, chilli papričkou a medem

Svaříme litr červeného vína s 1 tyčinkou skořice a 1 chilli papričkou a necháme zhruba 12 hodin rozležet (nejdéle 24 hodin). Pak scedíme, přidáme 1-2 lžičky medu a mírně zahřejeme. Pijeme večer ve dvou v létě za svitu hvězd, v zimě při svíčkách. 

Domácí afrodiziakum: červené víno se skořicí, chilli papričkou a medem
Domácí afrodiziakum: červené víno se skořicí, chilli papričkou a medem
Zdroj: istock.com a pixabay.com

Červené víno s hřebíčkem, zázvorem a citronem

Do litru červeného vína dáme půl lžičky hřebíčku, asi 3 cm čerstvého zázvoru nahrubo nastrouhaného a citronovou kůrou (ostrým nožem ořízneme 1 citron, spirálku pokud možno necháme v celku). Zakryjeme a necháme zhruba 2 dny v chladu a temnu vyluhovat. Několikrát denně protřepeme. Pak scedíme. ijeme večer ve dvou v létě za svitu hvězd, v zimě při svíčkách. 

Domácí afrodiziakum: červené víno s hřebíčkem, zázvorem a citronem
Domácí afrodiziakum: červené víno s hřebíčkem, zázvorem a citronem
Zdroj: istock.com a pixabay.com

Domácí afrodiziakum: červené víno

Rozumná dávka červeného vína nabízí řadu uvolňujících látek, antioxidantů a zejména resveratrol, který pozitivně působí na kardiovaskulární systém, oddaluje stárnutí, podporuje vitalitu a zvyšuje chuť na sex a zlepšuje sexuální prožitek. Hranice je ale tenká, pokud to s pitím přeženeme, místo úžasného sexuálního zážitku nás čeká rozčarování. 

Domácí afrodiziakum: skořice

Látky obsažené ve skořici povzbuzují a zlepšují náladu. Skořice má prokrvující účinky, umí tak nejen zahřát, ale taky probudit sexuální touhu. Mužům skořice zajistí potenci a delší výdrž. Účinky skořice jsou spíše fyzického rázu. 

Domácí afrodiziakum: med

Generacemi prověřeným univerzálním afrodiziakem je med. Už ve středověku platila medovina jako nápoj pro povzbuzení sexuální touhy. Dnes je prokázáno, že med zvyšuje hladinu mužského hormonu testosteronu a podporuje erekci.

Domácí afrodiziakum: hřebíček

Už pouhá podmanivě exotická vůně hřebíčku navozuje pocit uvolnění, touhy a vzrušení. Hřebíček povzbuzuje chuť na milování, a tak je významným afrodiziakem, které dokáže zahřát a uvést do milostného roztoužení.

Domácí afrodiziakum: chilli papričky

Síla chilli papriček spočívá v látce zvané kapsaicin, která způsobuje jejich pálivou chuť, rozšiřuje cévy a aktivuje endorfiny neboli hormony štěstí. Chilli papričky jsou jedním z nejúčinnějších afrodiziak, protože podporují lepší prokrvení pohlavních orgánů a povzbuzují chuť na sex.

Domácí afrodiziakum: citron

Svěží a lehké aroma citronu působí povznášejícím dojmem, pomáhá utišit obavy a starosti a „otevřít srdce”. Navozuje pocit čistoty, důvěry a uvolnění. Citronová vůně muže povzbuzuje a přitahuje jejich pozornost.