Pro výrobu svícnu použijeme moderní mísu, která bude perlou každé domácnosti. Doporučujeme vždy všechno ladit do jedné barvy, do stejného stylu a hlavně tak, aby se nám to líbilo a cítili jsme se dobře. Dnes jsme vybrali nádobu v barvě Rosa Gold, protože jedním z letošních trendů je ledově bílá v kombinaci s pastelovými barvami.

Moderní adventní svícen se sukulenty
Moderní adventní svícen se sukulenty
Zdroj: Prima FTV

Dnešní aranžmá je báječný nápad pro každého, komu se nechce po Vánocích uklízet opadané jehličí! Připravili jsme si krásnou kovovou mísu, v kombinaci se sukulenty v květináči, mechem, umělými květy hortenzie a typickými vánočními ozdobami. Tohle adventní aranžmá vydrží nejen po dobu Vánoc, ale rostliny i nádoba budou použitelné i po Vánocích.

Sukulenty, připravené na dekoraci
Sukulenty, připravené na dekoraci
Zdroj: Prima FTV

Jak budeme postupovat při výrobě aranžmá

Ujasníme si, jak bude svícen vypadat. Rozdělíme si plochu na místa, kam dáme svíčky a naznačíme, kam by se svíčky mohly dát. Dopředu nachystáme bloky aranžovací hmoty a květináče se sukulenty tím zafixujeme. Rostliny tedy zafixujeme aranžovací hmotou, kterou následně využijeme jako podklad pro svíčky. Ty by měly být stabilní, a pevně v aranžmá držet. K bodci je přilepíme tavící pistolí a celý bodec do aranžovací hmoty opět přiděláme lepidlem. Pokud nemáme k dispozici bodce, naštípeme si drát o šířce kolem 1 mm, nahřejeme ho nad svíčkou, nebo nad sporákem a horkým koncem ho píchneme do svíčky. Spodní část drátu, kterou pícháme do podkladu, musí být dostatečně dlouhá, aby svíčku dobře udržel.

Nakonec dozdobíme umělou hortenzií
Nakonec dozdobíme umělou hortenzií
Zdroj: Prima FTV

Po připevnění svíček celou plochu začistím mechem, svíčky se dají nejdříve, aby dobře držely – ne až na mech… Nakonec aranžmá odekorujeme vánočními ozdobami a umělými květy hortenzií.

Sukulenty v dekorací postačí po celou dobu adventu jenom mírně rosit.