Dýňobraní ve Zlíně

20. října 2018 (14.00–18.00) 

Další ročník podzimně laděné akce pro celou rodinu. Pro rodiny s dětmi bude připravena stezka s podzimními úkoly, dlabání halloweenských dýní, výtvarné tvoření, soutěž ve dlabání dýní, strašidelné malování na obličej a další aktivity. Maminky si mohou opět s floristkou Marií Janišovou vytvořit vlastní podzimní věnec. Celý program moderuje Pavel Vacek z Městského divadla Zlín. Nově se děti mohou těšit na klauna Brdíka.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní
Zdroj: Dýňobraní ve Zlíně

A jaké je vstupné na akci? Pouze jablíčko do jablečné spirály. Vítány jsou zvláště děti ve strašidelných kostýmech. V případě deště se akce přesouvá na zlínský zámek.

Máslovické dýňování 2018

20. října 2018 (13.00–18.00) 

Obec Máslovice všechny srdečně zve ke strávení příjemného odpoledne v rámci Máslovického dýňování. Čeká na vás nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. Kromě vyřezávání a zdobení dýní se budou vyrábět i dýňová strašidýlka, skřítci a také lampióny a světýlka. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní
Zdroj: Máslovické dýňování 2018

Městské dýňové slavnosti v Brně

20. října 2018 

Městské dýňové slavnosti se konají tuto sobotu. Přijďte a ochutnejte dýňové speciality, o kterých jste ani netušili, že existují. Průvod začíná v 18.00 hodin z Denisových sadů.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní
Zdroj: Městské dýňové slavnosti v Brně

Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě hl. m. Prahy

20.–21. října 2018

Přijďte se s dětmi inspirovat podzimní přírodou, popusťte uzdu své fantazie a vyrábějte nejrůznější postavičky a zvířátka z toho, co na podzim zahrada nabízí. Na rodiny s dětmi čeká bohatý program.

Víkend ve znamení dýní
Víkend ve znamení dýní
Zdroj: Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Vyřádit se může každý a díky společnému tvoření se pobaví celá rodina. Po vydatném tvůrčím zápalu návštěvníky jistě potěší dýňová polévka. Své výtvory si jejich autoři mohou odnést domů a vyzdobit si jimi svůj pokoj, balkon či zahradu.