Flermarket Sokolov

17. listopadu 2018 (10:00-17:00)

Rádi bychom Vás pozvali na druhý prodejní Flermarket do Městského domu kultury. Kdy jindy, než právě nyní je nejvyšší čas udělat radost sobě samým a svým blízkým než právě v předvánočním čase. Přijďte si vyzkoušet nejrůznější tvůrčí techniky jako foukání skleněných figurek, výrobu mýdla a mnohé další. Budou se vám věnovat šikovní tvůrci, kteří vám pomohou nejen nasát vánoční atmosféru, ale i vyrobit drobné dárky pro Vaše blízké či vánoční dekorace. Bude postaráno nejen o vaše duše, fantazii a tvůrčí nitro, ale i o mlsné jazýčky. Můžete se těšit na dobroty od Vypečené cukrářky, které ocení zajisté i vaši nejmenší a nejen to. Pro vaše dítka máme připravené dětské dílničky, tedy se nemusíte bát navštívit nás i s nimi.

Vánoční trhy v Kuksu

17. listopadu 2018 (9:00-16:00)

Přijměte předvánoční pozvání do Podkrkonoší! Vánoční trhy v Kuksu se budou konat ve dnech 17.-18. listopadu a 24.-25. listopadu od 9 do 16 hodin. Akce proběhne v centru obce, tedy přímo v srdci bývalých barokních lázní v Kuksu. Můžete se těšit na 130 stánků českých řemeslníků, výrobců a prodejců typicky vánočního sortimentu, originální suvenýry z Kuksu, ukázky tradičních řemesel, představení lidového loutkáře a hudební vystoupení. Najdete zde vše od svíček, ručně vyráběných mýdel, adventních věnců, keramiky, proutěného zboží, koření a jiných dobrot, až po dřevěné hračky nebo vánoční ozdoby.

Naposledy v letošním roce bude otevřena expozice Historie lékáren Českého farmaceutického muzea a základní prohlídkový okruh Hospitálu Kuks.

Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Zdroj: Vánoční trhy v Kuksu

Handmade market - Vyrobeno s láskou v Rožnově pod Radhoštěm

17. listopadu 2018 (8:00-17:00)

Moderní indoor jarmark autorské tvorby doplněný o kreativní workshopy, kávu a skvělé jídlo! Akce se uskuteční ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm.

Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Zdroj: Handmade market - Vyrobeno s láskou v Rožnově pod Radhoštěm

Teddy Bear Prague

Do 18. listopadu 2018

Medvídci, kam se podíváš… navštivte prodejní výstavu ručně šitých autorských medvídků, můžete se pokochat nebo inspirovat Můžete absolvovat i dva krásné kurzy Teddy Mazlík a Medvídková brož, pokud budete mít štěstí, tak v hlasování návštěvníků můžete medvídka vyhrát, a hlavně můžete nakupovat. V předvánočním čase medvídci přinášejí radost! To vše v nádherném nově zrekonstruovaném historickém sále "Na Marjánce". Výstavní prostory jsou v přízemí, občerstvení přímo v místě výstavy. Svojí návštěvou podpoříte spolu s námi Domov sv.Karla Boromejského v Řepích. Domovu věnujeme 20 % ze vstupného.

13. řemeslný trh pod obry v Hostinném

17. listopadu 2018 (10:00-18:00)

Do Hostinného se sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek z celých Čech i Moravy. Autoři přivezou textilní hračky, polštářky, kapsáře, aranžmá z přírodních materiálů, podmalbu na skle, šperky a bižuterii, svíčky, batiku, malbou zdobený textil, keramiku - drátovanou, drobnosti pro radost i malbou zdobené hrnečky, knoflíky a šperky. Nebudou chybět výrobky ze dřeva, kůže, proutí, kovu, skla aj. Bude tradičně přítomen včelař se svými produkty i kořenářky se svojí nabídkou bylin, čajů a koření. Stánkový prodej samozřejmě nabídne také široký sortiment občerstvení, cukrovinek a dalších pochutin.

Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Zdroj: 13. řemeslný trh pod obry v Hostinném

IX. Českobrodský Fler jarmark

17. listopadu 2018 (9:30-15:00)

Přijďte se inspirovat, pokochat, a především nakoupit originální autorské výrobky od regionálních i přespolních tvůrců. Čekáme na vás v Oranžové zahradě Farnosti Český Brod. Budete si moci vybírat mezi šperky, dekoracemi, textilními, dřevěnými, koženými či papírovými výrobky, módními doplňky, keramikou, výrobky pro děti, dámskými a dětskými oděvy, přírodní kosmetikou i domácími dobrotami. Nejen pro děti budou připraveny kreativní dílničky. 

Vstupné dobrovolné, jako každý podzimní ročník, výtěžek půjde na podporu činnosti Zvonečku Bylany – domov pro mentálně postižené klienty, kteří se nedokážou sami o sebe postarat a potřebují 24 hodinovou péči. Bohužel většina z nich nemá ani takové rodinné zázemí, které by jim zajistilo domov, péči a lásku. A tak Zvoneček je pro ně domovem se vším všudy. Přijďte se podívat na představení klientů Zvonečku. Budete jen žasnout, co se dá zvládnout i přes velký handicap. Je to velká motivace pro nás všechny, kteří měli to štěstí a do vínku dostali plné zdraví.