Pochod Tříkrálová Okoř

6. ledna 2018 (7.30–17.30)

Vydejte se na již padesátý ročník tradičního novoročního pochodu! Ve Středočeském muzeu čekají na pochodníky tři králové a překvapení.

Pochod Tříkrálová Okoř
Pochod Tříkrálová Okoř
Zdroj: Okoř

Startuje se od 7.30 do 9.00 hodin u staré školy ve Vokovicích–Veleslavíně, ul. V Nových Vokovicích, Praha 6. Pro roztocké účastníky pochodu bude v 8.00 hodin přistaven autobus před sokolovnou. Cena jízdného je 30 Kč.

Vezměte si s sebou tužku, papír, mapu KČT č. 36 (Okolí Prahy – západ), případně mapu KČT č. 9 (Podřipsko), jídlo, dobré obutí a oblečení, dobrou náladu. Připraveny jsou trasy 13, 16, 28 a 44 kilometrů.

Novoroční výstup na hrad Helfštýn

6. ledna 2018 (8.00–16.00)

Tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn, jehož brány se mimořádně otevřou první v sobotu v novém roce. Hrad se otevře už v osm hodin ráno a zpřístupněný bude do třetí odpoledne. Všichni příchozí budou mít jednotné vstupné 20 Kč.

Pro razítko a upomínkový předmět si můžou účastníci zimního výstupu přijít do H-studia na hradním nádvoří. Kromě těchto prostor ale nebude otevřena žádná ze stálých expozic.

Novoroční výstup na hrad
Novoroční výstup na hrad
Zdroj: Helfštýn

Tříkrálový véšlap do Javoříčka

6. ledna 2018 (9.00–14.00)

Připraveny jsou čtyři starty: Bouzov, Luká, Hvozd, Ludmírov. Všechny starty v jeden čas – 9.00 hod.

Z parkoviště u sportovního areálu směrem dolů k silnici a pak po modré turistické
značce až do Javoříčka.

Celá akce má charitativní charakter. Výtěžek z ní bude věnován na Tříkrálovou sbírku. V Javoříčku bude také umístěna oficiální zapečetěná kasička pro možnost přispět přímo na Tříkrálovou sbírku.

Osvětlený okruh pro běžkaře v Orlickém Záhoří

Do 28. února 2018

Na okruhu, který spojuje místní části Bedřichovka, Jadrná a Orlické Záhoří, je možné lyžovat v obou směrech, a to jak klasicky, tak bruslením. Trať nemá velké převýšení, takže nepatří mezi fyzicky náročné a je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Parkování i vstup na něj, je pro běžkaře zcela zdarma.

Osvětlený okruh pro běžkaře
Osvětlený okruh pro běžkaře
Zdroj: Orlické Záhoří

Okruh v Orlickém Záhoří měří čtyři a půl kilometru, a je tedy nejdelším běžkařským okruhem v České republice. Trasa vede mezi místními částmi Jadrná a Bedřichovka, ale stopy vás z něj navedou také na hřebeny Orlických hor i do sousedního Polska. Svítit se začne automaticky se setměním a časovač bude nastavený do devíti a o víkendu do desíti hodin večer.