Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích

15.–24. února 2019 (9.00–17.30)

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a klub Orchidea opět chystá pro návštěvníky muzea a milovníky těchto královských rostlin úspěšnou výstavu orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu. Přijďte se pokochat krásou květin, které vykouzlila příroda. Výstavní sál Jihočeského muzea se pro tuto příležitost a na krátký čas promění v tajuplnou zimní zahradu plnou rostlinných ale i živočišných druhů. Součástí výstavy je i poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů.

Kromě toho, že si můžete krásné květiny zakoupit přímo na výstavě, lze je získat i zdarma! Každý 1000. návštěvník totiž obdrží jako dárek nejen orchidej, ale rovněž tašku s hnojivy, substrátem atd. pro snazší pěstování a péči.

Kam na výlet
Kam na výlet
Zdroj: Výstava orchidejí v Českých Budějovicích

Otevření zámeckých skleníků státního zámku Rájec nad Svitavou

Do 31. března 2019 (9.00–15.00)

Prohlédnout si budete moci sbírku čtyř set odrůd kamélií v jejich přirozeném prostředí. K zakoupení pro vás budou připraveny nejen rostliny kamélií, ale i dalších jarní květiny. V zahradnictví vám také rádi poradí s pěstováním kamélií.

Kam na výlet
Kam na výlet
Zdroj: Otevření zámeckých skleníků státního zámku Rájec nad Svitavou

Orchideje a zimní květy v Botanické zahradě Liberec

Do 31. března 2019 (8.00–16.00)

Botanická zahrada Liberec, vědoma si vzácnosti zeleně a květů v zimním období, pro vás připravila výstavu tropických rostlin, zejména orchidejí. Jejich sbírka je nejrozsáhlejší v České republice.

Kam na výlet
Kam na výlet
Zdroj: Orchideje a zimní květy v Botanické zahradě Liberec

Nejvzácnější z orchidejí

V jedné z vitrín v horním patře skleníků přibyly letos novinky rodu Paphiopedilum. Někoho zaujmou velkokvěté multihybridy, jichž tam je bezpočet. Znalci orchidejí však ocení spíše druhy nešlechtěné.

Krásné kamélie

Za exkluzivní podívanou v botanické zahradě lze označit soubor kvetoucích archaických i moderních odrůd kamélií. Nedostižnými exponáty jsou unikátní nejstarší kamélie v České republice, jež pocházejí z dob, kdy angličtí kapitáni dovezli do Evropy jako úplnou novinku kamélie z Orientu. Kromě šlechtěných odrůd pokvetou i druhy přírodní, nijak nešlechtěné.