Lindu omrzely černobílé šaty, tak si vymyslela, že je trochu vylepší. Stačí na to fixy na textil a žehlička, se kterou pomůže maminka. Nejlépe fixy drží na bavlněném textilu, na směsných materiálech záleží na tom, jaký je podíl přírodních vláken a také jak lze barvu zažehlit. Oděv se pak dá prát jako běžný textil, podle výrobce fixů na 40 nebo i na 60 °C.

Co budete potřebovat na šaty jako omalovánky

  • bavlněné šaty s vhodným potiskem
  • fixy na textil
  • nepropustnou podložku
  • žehličku

Jak budete postupovat při malování na šaty

1. krok: šaty vyperte

Před malováním je potřeba textil vyprat a důkladně vymáchat, nepoužívat aviváž ani škrob. Malovat je možné ornamenty, postavičky, obrázky pouze s obrysy nebo vymalovávat původní ornament.

Dívčí šaty jako omalovánky: šaty vyperte
Dívčí šaty jako omalovánky: šaty vyperte
Zdroj: Petra Marková

2. krok: vložte nepropustnou podložku

Pokud malujeme na tričko nebo šaty, je dobré si dovnitř vložit nějakou nepropustnou a pevnou podložku, jednak aby se lépe pracovalo, jednak aby barvy neprosákly na zadní stranu.

Dívčí šaty jako omalovánky: vložte podložku
Dívčí šaty jako omalovánky: vložte podložku
Zdroj: Petra Marková

3. krok: barvy zažehlete

Barvy fixů se nerozpíjejí, je možné malovat kontinuálně a pak je potřeba je zažehlit. Nastavte si teplotu na žehličce nejvýš, jaký snese tkanina a nejlépe přes savý papír nebo přes savou látku přežehlete. Druhý den již můžete oděv vyprat.

Dívčí šaty jako omalovánky: barvy zažehlete
Dívčí šaty jako omalovánky: barvy zažehlete
Zdroj: Petra Marková

Klidně svěřte malování samotným dětem, budou mít ze svého výtvoru určitě radost. Začít mohou třeba jednoduchým obrázkem na tričko, zajímavá trika můžete vytvořit i foukacími fixy.