Co budete na stromeček štěstí potřebovat

  • drát o síle 0,3 mm
  • nůžky
  • korálky
  • základ, na který stromeček připevníte (parůžek, kousek dřeva nebo kámen)
Stromeček štěstí z korálků 1
Zdroj: Hana Hořáková

Jak při výrobě stromečku štěstí postupovat

1. krok: udělejte první větvičku

Ustřihněte 60 cm dlouhý drát a přehněte na polovinu. Navlečete korálek, vložte ho do míst, kde je polovina drátu a zakruťte. Konec drátu po pravé straně vyhněte vpravo, navlečte korálek a drát ohněte zase vlevo k prvnímu zákrutu. Vznikne větvička, která by neměla být delší než 2 cm.

Stromeček štěstí z korálků 2
Zdroj: Hana Hořáková

2. krok: pokračujte dalšími větvičkami

Stejně opakujte s drátem vlevo. A udělejte větvičku vlevo. Když se vám dráty sejdou, tak je zakuťte přibližně pěti zákruty dohromady bez korálku. A pokračujte větvičkou vpravo a vlevo. Takto si nadělejte několik větviček.

Stromeček štěstí z korálků 3
Zdroj: Hana Hořáková

3. krok: dokončete stromeček štěstí

Větvičky spojte dohromady tak, že je omotáte jako svazek a na konci necháte přečnívat konečky jako kořeny. Na závěr připevněte na podstavec – kámen, větvičku a tak podobně. Sílu drátu použijte dle velikosti korálku. Pokud budete mít velké korálky je potřeba použít drát o síle 0,5 mm, aby se větvičky neohýbaly až k zemi.

Stromeček štěstí z korálků 5
Zdroj: Hana Hořáková

Prima tip: stromeček z léčivých kamenů

Kameny tvořící větvičky neztrácejí na své léčivé moci, a tak obdarovaní mohou stále využívat jejich vibrace, sílu a pozitivní energii. Stačí jen vybrat kameny s těmi správnými léčivými účinky, třeba podle data narození.